Zabawki to coś koniecznego w życiu dzieci. Nie można powiedzieć, że zabawki są czymś złym. O ile wybierane są w odpowiedni sposób i służą dziecku do dobrej, kreatywnej i pomysłowej zabawy. Warto wybierać takie zabawki, które będą coś wnosić do życia naszego dziecka. W obecnych czasach na rynku do wyboru każdy rodzic ma najróżniejsze zabawki, dzięki którym pociecha może bawić się przez bardzo długi czas. Należy jednak pamiętać o tym, żeby wybierać zabawki bezpieczne, przeznaczone dla odpowiedniej kategorii wiekowej.

Powrót do korzeni

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się zabawki drewniane. Można śmiało nawet powiedzieć, że moda na tego rodzaju zabawki wróciła do nas po bardzo długim czasie. Wielu rodziców, a już na pewno dziadków przyzna z całą pewnością, że doskonale pamiętają z czasów swojego dzieciństwa proste, ale bardzo fajne zabawki drewniane, które dostarczały mnóstwo radości i uśmiechu. Potem rynek dla dzieci został dosłownie „zalany” zabawkami plastikowymi, które również są fajne. Trzeba jednak przyznać, że pod względem bezpieczeństwa zabawki drewniane biją na głowę wszystkie plastikowe pozycje, jakie można w obecnych czasach znaleźć na rynku. Jeżeli wykonane są oczywiście w odpowiedni sposób i posiadają atesty bezpieczeństwa.

Zabawki dla najmłodszych

Zabawki drewniane to znak, że w dużej mierze dbamy o swoje środowisko. Nie zalewamy ich taką ogromną ilością plastiku, jak jeszcze niedawno. Stawiając na drewniane modele zabawek pokazujemy, że jesteśmy ekologiczny. Drewniany asortyment zabawkowy jest naprawdę ogromny i można w nim znaleźć wiele ciekawych pozycji dla starszych pociech, które uczęszczają już do szkoły. Również dla przedszkolaków znajdą się fajne gry i inne, kreatywne pozycje.

Bardzo ciekawe są drewniane zabawki dla niemowląt, które mogą być już używane przez kilkumiesięczne pociechy. Zanim jednak pozwolimy takiemu maluchowi na zabawę takim produktem bezwzględnie, zawsze sprawdzajmy jego bezpieczeństwo, aby nie doszło do żądnej tragedii. Drewniane zabawki dla takich maluchów można podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to wszelkiego rodzaju grzechotki, które wydają najróżniejsze dźwięki. Dla takiego małego dziecka można również zakupić specjalny pałąk do którego będzie mogło dziecko wesoło wyciągać rączki. Taki pałąk świetnie sprawdza się w przypadku dzieci leżących. Pałąk nad ich głową z kolorowymi zabawkami do ciągnięcia sprawi, że będą się one więcej ruszać. Dużą popularnością cieszą się również drewniane sortery do układania z różnymi kształtami, zwierzaki do ciągnięcia na sznurku i jeszcze wiele innych pozycji.