Mleko następne dla starszych niemowląt

Mleko bebilon profutura 3 to mleko następne przeznaczone dla niemowląt, które ukończyły pierwszy rok życia. Starannie stworzona receptura oraz wyselekcjonowane składniki wspomagają prawidłowy rozwój, a także odpowiadają potrzebom żywieniowym starszych niemowląt.

Warto również podkreślić, że opracowanie optymalnego składu mieszanki to efekt wieloletniego doświadczenia specjalistów w dziedzinie żywienia najmłodszych dzieci. Mleko następne Bebilon Profutura 3 zostało stworzone z myślą o potrzebach żywieniowych starszych niemowląt, by wesprzeć wspierać ich rozwój oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Mleko następne Bebilon Profutura 3 wzbogacono o ważne i cenne substancje odżywcze, które są niezbędne w codziennej diecie dziecka. Co zatem powinno mieć w składzie mleko następne przeznaczone dla starszych niemowląt? Oto lista najważniejszych substancji odżywczych:

  • kwas alfa-linolenowy odpowiadający za prawidłową pracę mózgu
  • witaminy: A, C, D wspierające układ odpornościowy;
  • kwas pantotenowy i ryboflawinę wpływające na prawidłowy metabolizm energetyczny;
  • nukleotydy oraz niezbędne składniki mineralne w odpowiednich proporcjach.

Pamiętajmy o tym, że odpowiedni składa mieszanki to pewność, że nasze dziecko otrzymuje to, co niezbędne i najlepsze dla jego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Włącznie mleka następnego do diety dziecka – kiedy i jak to zrobić?

Przede wszystkim jako rodzice powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że układ pokarmowy niemowlaka jest bardzo wrażliwy, dlatego tak ważne jest zapewnienie optymalnych posiłków, które nie podrażnią delikatnego układu pokarmowego naszego dziecka. Pamiętajmy, że w sytuacji, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące sposobu żywienia naszego dziecka lub wyboru odpowiedniego produktu, wówczas warto zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kupujmy produkt dostosowane do wieku dziecku. Producenci mają obowiązek umieścić na opakowaniu informację dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany produkt.

Warto również zapoznać się z zaleceniami producentami dotyczącymi sposobu przyrządzania oraz przechowywania mieszanki. O czym powinniśmy pamiętać, by chronić produkt przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych? Oto kilka podstawowych wskazówek:

  • mleko modyfikowane przechowujmy w oryginalnym opakowaniu;
  • nie należy przekraczać sugerowanej przez producenta liczby miarek potrzebnych do przyrządzenia posiłku;
  • mieszankę należy zabezpieczyć przed wilgocią.

Jedzenie ma znaczenie

Wiemy już, jak ważna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka jest dieta. Pamiętajmy, by kształtować w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe, a także starajmy się przestrzegać zaleceń dietetyków – to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku zdrowej przyszłości.